طول عمر باتری UPS

طول عمر باتری یو پی اس

طول عمر باتری یو پی اس چقدر است

طول عمر باتری UPS : انواع مختلف باتری های UPS دارای طول عمر متوسط ​​متفاوتی هستند. با این حال، در مورد انواع باتری های UPS، درک تفاوت بین عمر طراحی باتری و عمر باتری بسیار مهم است. اشتباه گرفتن این دو مفهوم می تواند منجر به اشتباهات بسیار پرهزینه ای شود.

عمر طراحی باتری توسط سازنده تعیین می شود و طراحی سلول و پیری باتری را تحت شرایط کنترل شده در آزمایشگاه سازنده در نظر می گیرد. با این حال، این شرایط کارخانه به ندرت در برنامه های کاربردی دنیای واقعی رخ می دهد.

به همین دلیل است که عمر باتری مهم‌تر است. طول عمر باتری این موضوع را در نظر می‌گیرد که چگونه کاربرد، نصب، شرایط عملیاتی در دنیای واقعی و شیوه‌های تعمیر و نگهداری روی پیری باتری تأثیر می‌گذارد. عوامل خاصی که بر طول عمر واقعی باتری های UPS شما تأثیر می گذارد عبارتند از:

  • رطوبت و دمای محیط یو پی اس
  • هر چند وقت یک بار یو پی اس روشن و خاموش می شود
  • نوع باتری و محیط ذخیره سازی
  • وسعت و فراوانی نگهداری

در واقیت، هنگام پشتیبانی از یو پی اس، باتری ها اغلب خیلی زودتر از زمان تعیین شده توسط سازنده طراحی می شوند. برای مثال، برای باتری‌های 10 ساله VRLA، ظرفیت حدود سال‌های سوم تا پنجم کاهش می‌یابد. تا سال پنج و هفتم، احتمالاً در پایان عمر مفید یا نزدیک به پایان است.

باتری 12 ولت 100 آمپر UPS صبا باتری

باتری‌های UPS (باتری‌های سرب اسیدی مهر و موم شده ) عمر طراحی حدود 5 یا 10 ساله دارند. برخی از آنها ممکن است 10-15 سال طول بکشد. با این حال عملکرد به میزان قابل توجهی اضافه کار را تا حدی کاهش می دهد که استفاده از آن در یک سیستم UPS ایمن نباشد. بنابراین باید عمر مفید آن را به جای عمر طراحی مشخص کنید.

عمر طراحی عبارت است از مدت زمانی که یک باتری UPS با فرض شرایط عملکرد عالی دوام می آورد، در حالی که عمر مفید مدت زمانی است که باتری نیاز به تعویض دارد. یعنی اگر باتری ups شما 10 سال عمر طراحی دارد، توصیه می کنیم باتری را از 7 تا 8 سال تعویض کنید.

حفظ قدرت ثابت باتری یو پی اس به دلیل نام رسمی خود باتری مهم است. منبع تغذیه بدون وقفه.

باتری‌های یو پی اس برای چندین مورد مختلف استفاده می‌شوند، اما طراحی اصلی آنها این است که از پوشاندن تجهیزات در هنگام قطع برق، قبل از اینکه هر نوع برق پشتیبان وارد شود، اطمینان حاصل شود. ماشین آلات و تجهیزات می توانند بدون هیچ شکافی فعال و فعال بمانند.

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، باتری‌های UPS معمولاً برای چیزهایی استفاده می‌شوند که نمی‌توانند حتی برای یک ثانیه انرژی خود را از دست بدهند. آنها اغلب در رایانه ها یا در مراکز داده استفاده می شوند تا اطمینان حاصل شود که در صورت قطع برق از هر نوع، هیچ اطلاعات ارزشمندی از دست نمی رود. آنها همچنین برای هر نوع تجهیزاتی که اختلال در برق می تواند فاجعه بار باشد، از جمله ماشین های پزشکی خاص استفاده می شود.

باتری 12 ولت 42 آمپر یو پی اس صبا

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها